Wizualizacje 3d – aranżacje łazienkowe i kuchenne.

Klient
WAGRAN SP. Z O.O.
Jak mogliście zauważyć, czytając poprzednie posty, między innymi zajmujemy się sesjami zdjęciowymi. Na planie czujemy się wręcz świetnie, ale zdarzają się też zlecenia, w których wykonanie zdjęć jest niemożliwe. Właśnie wtedy do akcji wkracza dział Projektantów 3D!
Przedstawiamy kolejną stałą współpracę – z firmą Wagran. Do tej pory mieliśmy przyjemność prezentować jedynie aranżacje kuchenne. Jednak dzisiaj zaczniemy od łazienkowego wystroju. Do naszych zadań należy prezentacja modeli asortymentu marki Wagran w 3d. Również zaaranżowaliśmy przestrzeń w taki sposób, aby współgrała stylistycznie z prezentowanymi produktami. Włożyliśmy w to zadanie 101% siebie.  Nie było jednak szczególnie wymagające, ponieważ produkty tej firmy są ponadczasowe i łatwo można dopasować je do zupełnie różnych stylów wnętrz. Niby łatwe zadanie, ale wciąż trzeba zdecydować się na konkrety – nie możemy wybrać wszystkiego.
To nie są łatwe decyzje! 
Fotorealizm – różnorodność tekstur. 
Kamień, drewno, bawełna… Każdy z materiałów posiada własną specyfikę faktury, dlatego istotne jest, aby kamień połyskiwał, drewno miało wgłębienia słoi, a bawełniany ręcznik był puszysty. Wtedy obraz jest wiarygodny i interesujący. 
Ustawienie światła.
Sztuczne czy naturalne to właśnie ono odpowiada za nastrój. Podbija atmosferę wnętrz, podkreśla faktury. Ciepłe, przytłumione, punktowe czy też mocne, rozległe i zimne. Światło poranne różni się od południowego, czy też golden hour. Pole do popisu jest duże. Raczej nie fiolet, bo „Jeśli to fiolet, ktoś umrze.” Nie bez powodu przełomowa książka Patti Bellantoni mówi właśnie o teorii koloru (światła) w filmie. 
Może zdjęcia się nie przydadzą, ale sama sztuka fotografowania już tak.
Kolejny aspekt, który sprawia, że wizualizacje są bardziej realistyczne. Możemy nawet naśladować technikę HDRI i pokazać rzeczywistość ultrarealistyczną – jakiej ludzkie oko nie jest w stanie zarejestrować. Warto zastosować też efekt głębi ostrości – pierwszy plan ostry, wyraźne faktury. Im dalszy plan, tym bardziej rozmyty. Taki zabieg sprawia, że uwaga klienta skupiona jest dokładnie na tym, na czym nam zależy. 

płaskie = sztuczne 

Wszystkie te zabiegi sprowadzają się do jednego – nadania głębi.  
Wykonaliśmy też serię ujęć z akcesoriami łazienkowymi. 
Kadry prezentują przede wszystkim produkty, ale równie ważne było dla nas podkreślenie tła. Pamiętaliśmy o zarysowaniu przestrzeni łazienkowej. 

Warto zadbać też o pewne niedoskonałości. 
Ręcznik pozostawiony na blacie – czemu nie? Sceneria wygląda bardziej realistycznie.
Prezentacja kuchennych zlewozmywaków.
Aby podkreślić szeroki wachlarz produktów, przedstawiliśmy asortyment Wagranu w różnych aranżacjach. Od nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, aż do klasycznych i przytulnych.
Zadbaliśmy również o wykończenie scenerii.
Owoce pozostawione na blacie, akcesoria do gotowania, kwiaty… Dodatki dopełniają wnętrze. W kuchni musimy zaznaczyć większą ilość naturalnego światła ze względu na większą liczbę okien. Okna kuchenne to nie lustra weneckie, więc dobrze zadbać o ładny widok. Pojawiły się drzewa i kwieciste krzewy. Kolejny szczegół, o którym warto pamiętać to odbicie wnętrza w szybie.
Realistyczna wizualizacja może być naprawdę atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych sesji zdjęciowych. Takie rozwiązanie jest niezastąpione, gdy chcemy zadbać o promocję projektów, które jeszcze nie powstały.

Zainteresował Cię ten projekt? Zadzwoń do nas!

Odwiedź nas
Przyjedź i poznaj nas osobiście
Wyślij e-mail
Napisz do nas, czego potrzebujesz
Zadzwoń
Skontaktuj się z nami bezpośrednio
Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane przez Państwa w niniejszej korespondencji będą przetwarzane i administrowane przez Reequest-Piotr Byliński z siedzibą w Łodzi przy ul. Wróblewskiego19/34 w celu przyjęcia, realizacji oraz ewidencjonowania niniejszego zapytania i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Informujemy, że posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa ich podania uniemożliwi przetworzenie treści zapytania.

Dział graficzny

Joanna Juszczak
Elżbieta Łuchniak
Karolina Kołodziejczyk

Dział 3D

Michał Głowacki
Dominik Janyszek

Dział IT

Andrzej Kirushyn