Modelowanie 4 fun - Tworzenie 3D Brand Hero

Brand Hero to postać, człowiek, zwierzak, czy inny stworek, który sprawi, że Twoja marka ociepli się i przybliży do jej odbiorców.
Tworzenie Brand Herosów
Sławny Bibendum popularnie zwany też ludzikiem Michelin początkowo był tylko maskotką firmy, ale z biegiem lat zaczął być kojarzony z marką, co finalnie zaowocowało tym, że stał się nierozłącznym elementem marki oponiarskiej.  
Pomysł na postać
Postać jaką chcemy wykreować musi posiadać szczególne cechy, które przemówią do określonego odbiorcy. Musimy zawsze pamiętać o tym, aby potencjalny odbiorca chciał się zidentyfikować z daną postacią, poczuł z nią więź emocjonalną. Wtedy wiemy, czujemy, że dany towar bądź usługa trafi w nasze wewnętrzne potrzeby. Rolą Brand Hero jest wzbudzenie zaufania dla marki, ale może również pełnić rolę "wentyla bezpieczeństwa", aby trochę rozluźnić podejście do produktu, uprzyjemnić patrzenie na dany produkt.  Bo jaką inną rolę pełni Bibendum? Jaką mielibyśmy mieć przyjemność patrzenia na oponę - to przecież kawałek bezdusznej gumy, która na dodatek się marnuje po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów.  A teraz kojarzymy markę z uśmiechniętym ludzikiem, który na pewno zadbał o to, że w chwilach grozy sprawi, że nie wylądujemy na drzewie :)

Zacznijmy od szkiców...
Przy tym projekcie chcieliśmy sobie wymyślić przyjaznego robocika, którego głównymi zadaniami było by bycie miłym, zabawnym szczeniaczkiem - zabawką. Inteligentnym robotem, który otwiera nową erę interaktywnych zabawek dla dzieci. Po chwili namysłu okazało się, że było by jeszcze ciekawiej gdyby robocik miał swojego przyjaciela. Tak powstał .......
Poniżej widać jak ciekawie można się pobawić teksturami. Każdy z modeli różni się jedynie kolorem powłoki, a efekt końcowy w każdym przypadku jest diametralnie różny. Osobiście podoba mi się wersja z trawy :)
Sprawdź video poniżej jak materiał zachowuje się na animacji.
Zobacz inne nasze projekty
  • Wszystko
  • Kreacja wizualna
  • Digital marketing
  • Tworzenie grafiki 3D
  • Produkcja reklamy
Zobacz więcej
Zwiń

Zainteresował Cię ten projekt? Zadzwoń do nas!

Odwiedź nas
Przyjedź i poznaj nas osobiście
Wyślij e-mail
Napisz do nas, czego potrzebujesz
Zadzwoń
Skontaktuj się z nami bezpośrednio
Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane przez Państwa w niniejszej korespondencji będą przetwarzane i administrowane przez Reequest-Piotr Byliński z siedzibą w Łodzi przy ul. Wróblewskiego19/34 w celu przyjęcia, realizacji oraz ewidencjonowania niniejszego zapytania i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Informujemy, że posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa ich podania uniemożliwi przetworzenie treści zapytania.