Rebranding Centrum Medycznego Nowimed

Nowe logo, nowa identyfikacja wizualna, nowa strona www z zapisami online to dopiero początek zmian jakie szykujemy do tej firmy. Przez kolejny rok będziemy dbać o jej wizerunek nie tylko w internecie.
Jak zmienić postrzeganie Sklepu Medycznego?
Ponieważ dzisiaj nie wyobrażamy sobie reklamy naszego produkty bez dobrego video, zaproponowaliśmy naszemu klientowi tak produkcję, która pozwoli dotrzeć do trochę innej grupy docelowej. Nie chcieliśmy, aby sklep medyczny i ortopedyczny był kojarzony tylko z łóżkiem przeciwodleżynowym czy pieluchomajtkami.

Często się zdarza, że młodzi, sprawni ludzie doznają kontuzji, które przekreślają dalsze uprawianie sportu, które często zamieniło się w życiową pasję. Zerwane więzadło, złamana kość, czy poważniejsze stłuczenie może być powodem zaprzestania uprawiana wymarzonej dyscypliny.

Chcieliśmy zwrócić uwagę młodszego pokolenia na to, że jest szansa na powrót do zdrowia i dzięki dostępowi do specjalistycznego sprzętu, szybko i bezpiecznie pozwoli wrócić do zatraconych pasji.

Nowe logo dla centrum medycznego
Nowimed to centrum medyczne, zajmujący się doradztwem z zakresu doboru sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego i pomocniczego w codziennej opiece nad chorym. Jednym z naszych zadań było zaprojektowanie nowego logotypu.

Projektując identyfikacje firmy zależało nam na uzyskaniu form wizualnych o przyjemnym i przejrzystym charakterze. Chcieliśmy uniknąć chłodnego i sterylnego wrażenia estetycznego, charakterystycznego dla branży medycznej. Prace rozpoczęliśmy od projektu logotypu, aby zachować konsekwencję i spójność z dotychczasowym wizerunkiem firmy, zaprezentowaliśmy propozycje nawiązujące graficznie do formy dotychczasowego logotypu. Sięgnęliśmy po prostą i geometryczną czcionkę nawiązującą do linii typografii stosowanej do tej pory.  Zachowaliśmy, choć zmodyfikowaliśmy okrągły motyw graficzny. Monotonną i burą kolorystykę zastąpiliśmy żywiołowym i optymistycznym trójbarwnym zestawieniem.

 Całości nadaliśmy prostą i ponadczasową formę, dającą duże pole do manewru na gruncie projektowania szerzej rozwiniętej identyfikacji wizualnej.
Następnie przygotowaliśmy projekt strony www
Kolejnym etapem współpracy z Nowimed był projekt strony internetowej. Najważniejszym aspektem przy projektowaniu całego szkieletu portalu, jak i strony wizualnej był jasny, czytelny i przejrzysty layout. Zależało nam, aby sprostać oczekiwaniom potencjalnych klientów, których przedział wiekowy jest bardzo szeroki.

Nowoczesny i atrakcyjny design, zestawiliśmy z klarowną i intuicyjną konstrukcją strony, będącą w efekcie łatwą i przyjemną w użytkowaniu.  Oczywiście, jak w przypadku każdej strony internetowej której, projektu i budowy się podejmujemy - zadbaliśmy o jej responsywność. Strona dostosowuje do szerokości ekranu i wyglądają dobrze na każdym urządzeniu – od małego telefonu, poprzez tablet i komputer, aż do telewizora.

Obecnie staje się ona standardem, jednym z wyznaczników profesjonalnej strony internetowej jest jej responsywność, szybkość działania i optymalizacja pod względem jakości i wielkości użytych obrazów na stronie.
Wszystkie obrazy są przygotowane zgodnie z najnowszymi wytycznymi najpopularniejszych przeglądarek takich jak na przykład Gooogle
Kalendarz zapisów - jako jedna z funkcjonalności serwisu
Strona wyposażona została w bardzo czytelny i przyjazny użytkownikowi moduł zapisów online. Centrum medyczne otworzyło nowe gabinety, w których będzie przyjmować swoich pacjentów. Pacjent ma możliwość wybrania odpowiednią poradnię i zapisać się na wybraną przez siebie godzinę. System wysyła SMS z potwierdzeniem dokonanej rezerwacji na podany wcześniej numer telefonu.

Od strony administratora system jest również bardzo czytelny i intuicyjny. Pozwala to pracować na nim osobom, które nie mają wielkiego doświadczenia w prowadzeniu stron www. Mając na uwadze specyfikę pracy na rejestracji wiemy, że tego typu oprogramowanie musi być niezawodne i działać bardzo sprawnie i szybko.
Zobacz inne nasze projekty
  • Wszystko
  • Kreacja wizualna
  • Digital
  • Tworzenie grafiki 3D
  • Produkcja reklamy
Zobacz więcej
Zwiń

Zainteresował Cię ten projekt? Zadzwoń do nas!

Odwiedź nas
Przyjedź i poznaj nas osobiście
Wyślij e-mail
Napisz do nas, czego potrzebujesz
Zadzwoń
Skontaktuj się z nami bezpośrednio
Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane przez Państwa w niniejszej korespondencji będą przetwarzane i administrowane przez Reequest-Piotr Byliński z siedzibą w Łodzi przy ul. Wróblewskiego19/34 w celu przyjęcia, realizacji oraz ewidencjonowania niniejszego zapytania i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Informujemy, że posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa ich podania uniemożliwi przetworzenie treści zapytania.

Dział graficzny

Joanna Juszczak
Elżbieta Łuchniak
Karolina Kołodziejczyk

Dział 3D

Michał Głowacki
Dominik Janyszek

Dział IT

Andrzej Kirushyn