M Development Film

Stworzyliśmy film 3D promujący inwestycję Leśna Przystań, aby jeszcze przed powstaniem tego osiedla, klient mógł poczuć klimat tego miejsca. Motywem przewodnim była oczywiście inwestycja na równi z otaczającą ją przyrodą. A najważniejsze dla nas było przekazanie atmosfery oraz panujący tam spokój…
W dzisiejszych czasach sprzedaż domów czy mieszkań często następuje nim dany obiekt powstanie. Dlatego ważne jest, aby za pomocą wizualizacji 3d przekazać możliwie jak najbardziej zbliżony widok do tego, który klient zastanie po jego realizacji.

Dlaczego wybraliśmy film? Często stosuje się wizualizacje 3D, jednak w tym przypadku postanowiliśmy pójść o krok dalej. Wizualizacje nie przekażą najważniejszego – wrażenia bliskości przyrody oraz klimatu miejsca. Osiedle Leśna Przystań powstaje blisko lasu i ważne było dla nas, aby w filmie było to mocno podkreślone. Równie ważne co przekazanie klimatu spokojnego miejsca, w którym można odpocząć po ciężkim dniu. Miejsca, w którym można przebywać wśród przyrody i uciec od wielkomiejskiego zgiełku. 
Jako, że również uwielbiamy otoczenie przyrody przygotowanie filmu dla M Development było dla nas przyjemnym wyzwaniem. Bardzo ważne były dla nas oczekiwania klienta, który szczególną uwagę zwraca na ekologiczne rozwiązania. Developer używa najnowszych rozwiązań, takich jak pompy ciepła czy fotowoltaikę, aby wspomóc przyrodę.

Po otrzymaniu modelu 3D budynków od architektów przystąpiliśmy do stworzenia jak najbardziej realistycznego oświetlenia oraz materiałów. To jeden z najważniejszych etapów pracy, od którego zależy ostateczny wygląd filmu. Materiały takie jak deski czy kolor elewacji powinny być możliwie jak najbardziej zbliżone do tych użytych przez budowniczych.
Teoretycznie następnym krokiem powinno być zaaranżowanie całego osiedla w roślinność i meble. Dla optymalizacji pracy jednak na tym etapie zaczęliśmy od znalezienia klimatycznej muzyki i od szukania ciekawych ujęć. Film zaczynamy i kończymy na pokazaniu bliskości przyrody, wyłaniamy się z lasu by obejrzeć osiedle. Powoli przechodzimy od pokazania ogółu by przejść do coraz bardziej szczegółowych kadrów Leśnej Przystani. Również ważne było pokazanie wyglądu przyszłego osiedla w rożnych porach dnia. Przejście pomiędzy porami postanowiliśmy pokazać za pomocą efektownego timelapsu.
Po akceptacji wstępnego filmu przez klienta przystąpiliśmy do kolejnego kroku, czyli aranżowania przestrzeni dookoła obiektów. Dzięki przygotowaniu kadrów oraz zastosowaniu najnowszych wtyczek do oprogramowania 3D mogliśmy skupić uwagę tylko na gotowych kadrach, co zaoszczędziło dużo czasu oraz mocy obliczeniowej komputerów. Dodaliśmy roślinność, krzewy, trawy, kwiaty oraz huśtawki, hamaki, grille :) Wszystkie te elementy składają się na niepowtarzalny i przyjemny odbiór osiedla. Nie ma jednak osiedla bez samochodów. Tu też ważna była dla nas ekologia, dlatego postawiliśmy na modele hybrydowe oraz elektryczne! Gdy podwórka były gotowe przystąpiliśmy do aranżacji wnętrz. To etap, który dodaje życia filmowi. Bez zaaranżowania wnętrz osiedle wydawałoby się puste i pozbawione życia.

Czas na render i montaż! To ostatnie elementy pracy, ale równie ważne co poprzednie.  Generowanie klatek filmu 3D na własnym sprzęcie jest zbyt powolne, dlatego skorzystaliśmy z usług rodzimej farmy renderującej. Skorzystanie z ich usług pozwoliło nam skrócić tygodnie generowania filmu do zaledwie kilku godzin. Po wygenerowaniu wszystkich ujęć przyszedł czas na montaż, dopracowanie ostatnich niuansów i postprodukcję. Na tym etapie wprowadziliśmy do filmu korektę kolorów oraz głębię ostrości, która zbyt długo generowałaby się w 3D. Wygląda na to, że to już wszystko - gotowe! Zapraszamy do oglądania :)

Zainteresował Cię ten projekt? Zadzwoń do nas!

Odwiedź nas
Przyjedź i poznaj nas osobiście
Wyślij e-mail
Napisz do nas, czego potrzebujesz
Zadzwoń
Skontaktuj się z nami bezpośrednio
Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane przez Państwa w niniejszej korespondencji będą przetwarzane i administrowane przez Reequest-Piotr Byliński z siedzibą w Łodzi przy ul. Wróblewskiego19/34 w celu przyjęcia, realizacji oraz ewidencjonowania niniejszego zapytania i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Informujemy, że posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa ich podania uniemożliwi przetworzenie treści zapytania.

Dział graficzny

Joanna Juszczak
Elżbieta Łuchniak
Karolina Kołodziejczyk

Dział 3D

Michał Głowacki
Dominik Janyszek

Dział IT

Andrzej Kirushyn