M Development

Pozostając w tematyce deweloperskiej, prezentujemy Wam kolejny projekt, tym razem dla M Development! Zakres prac przy tym projekcie był naprawdę szeroki, od wymyślenia nazwy nowego osiedla aż po jego wizualizację 3D pod postacią filmu. A co tworzyliśmy w międzyczasie dla M Development? Warto podpatrzeć!

Kolejny ciekawy projekt za nami. Tym razem mieliśmy przyjemność pracować dla firmy deweloperskiej M Development z Białegostoku. Odezwali się do nas z prośbą o odświeżenie ich istniejącej strony internetowej oraz o stworzenie nazwy wraz z logo do nowego osiedla w ich portfolio.

W swoim dorobku mieli już sporo zrealizowanych inwestycji, ale na tym nie poprzestali.

To, co nas pozytywnie zaskoczyło, to fakt, że duży nacisk stawiają na budownictwo ekologiczne, co bardzo nas cieszy. Mamy świadomość, że nie unikniemy rozwoju budownictwa mieszkaniowego, jest to naturalne i potrzebne, ale dzięki takim firmom jak M Development wiemy również, że da się to realizować z jak najmniejszym wpływem na zmiany klimatu. Jak sami piszą na swojej stronie zajmują się „kreowaniem przestrzeni z szacunkiem do natury” pamiętając, że ma to wpływ na przyszłe pokolenia, którym tę przestrzeń zostawimy.

Okazuje się zatem, że można budować całe osiedla, wykorzystując w nich pompy ciepła, rekuperację czy fotowoltaikę, brawo!

Prace nad stroną internetową, a także nad identyfikacją nowego osiedla szły równolegle. Przy obu projektach ważny był wspólny mianownik – natura. 

Osiedle powstaje we wsi Klepacze pod Białymstokiem, wokół mamy las, rzekę i wszechobecną przyrodę. Szukając idealnej nazwy dla tej inwestycji, chcieliśmy zawrzeć w niej panujący tam spokój, bliskość natury oraz idealne warunki do życia. I tak powstała Leśna Przystań.
Logo nawiązuje do architektury osiedla - domki szeregowe z dachem dwuspadzistym, otoczone drzewami, które dzięki wykorzystanym materiałom wtapiają się w otoczenie, stając się jego częścią. Zastosowany font odnosi się do nowoczesności i minimalistycznej formy osiedla, dopełniając sygnet.

Tworząc nowy wygląd strony, naszym wspólnym celem było więc przekazanie tych wartości. Przeznaczyliśmy na to zagadnienie całkiem obszerny fragment strony głównej zatytułowany „Dbamy o naszą planetę”. Wyróżniliśmy ten blok dużym zdjęciem przedstawiającym naturę, żeby jednoznacznie wskazać, że mamy do czynienia z tematem związanym z przyrodą. Ponadto, wchodząc w umieszczony tam odnośnik, mamy możliwość dokładniej poczytać, na czym to owo dbanie o planetę polega.
Ciekawą i bardzo atrakcyjna ofertą, którą M Development posiada, jest możliwość dopasowania wnętrza, które nas interesuje, pod nasze potrzeby. Jednym słowem, możemy przestawiać ściany w naszej nieruchomości, oczywiście do pewnego stopnia.

Uznaliśmy wspólnie, że jest to bardzo atrakcyjny motyw i że warto nałożyć na niego większy nacisk na stronie. Wydobyliśmy go więc „na wierzch” komponując osobny blok oraz uatrakcyjniając go rysowanymi ikonkami. Pokazaliśmy w ten sposób cały proces za pomocą zaledwie kilku kroków. Dodając rysunki, wyróżniliśmy go od całej reszty strony. 

Jednym z głównych i najważniejszych elementów strony jest wyszukiwarka nieruchomości. Zaprojektowaliśmy ją w taki sposób, żeby klient miał możliwość wyszukiwania interesującego go lokalu we wszystkich dostępnych inwestycjach bądź tylko w tych, które go interesują. Ponad to, ma możliwość dodania wybranych lokali do „ulubionych”, dzięki czemu może w każdej chwili do nich wrócić oraz zapisać karty danych lokali na swoim komputerze, wysłać na swoją skrzynkę mailową bądź przesłać zapytanie odnośnie lokalu do opiekuna danej oferty w M Development. 

Listę wyszukanych lokali wzbogaciliśmy o dodatkowe widoki 3D oraz 2D, co daje możliwość dokładniejszego zapoznania się z planem danego lokalu oraz z przykładową aranżacją wnętrza. Dzięki temu łatwiej jest oglądającemu wyobrazić sobie, jak może wyglądać jego przyszła nieruchomość.

Na karcie lokalu, oprócz rzutu 3D i 2D, umieściliśmy też widok całego planu zagospodarowania terenu danej inwestycji z oznaczeniem, w którym dokładnie miejscu znajduje się wybrany przez oglądającego lokal. Ma to duży wpływ podczas podejmowania decyzji o kupnie nieruchomości, ponieważ widać dokładnie jak daleko znajduje się ona od ulicy, w która stronę świata skierowane są okna itd.
Wisienką na torcie w projekcie dla M Development było stworzenie filmu 3D promującego inwestycję Leśna Przystań, aby jeszcze przed powstaniem tego osiedla, klient mógł poczuć klimat tego miejsca. Ale nie wszystko na raz :) O pracy nad filmem oraz samym efektem pochwalimy się w następnym wpisie. Wyczekujcie!

Zainteresował Cię ten projekt? Zadzwoń do nas!

Odwiedź nas
Przyjedź i poznaj nas osobiście
Wyślij e-mail
Napisz do nas, czego potrzebujesz
Zadzwoń
Skontaktuj się z nami bezpośrednio
Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane przez Państwa w niniejszej korespondencji będą przetwarzane i administrowane przez Reequest-Piotr Byliński z siedzibą w Łodzi przy ul. Wróblewskiego19/34 w celu przyjęcia, realizacji oraz ewidencjonowania niniejszego zapytania i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Informujemy, że posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa ich podania uniemożliwi przetworzenie treści zapytania.

Dział graficzny

Joanna Juszczak
Elżbieta Łuchniak
Karolina Kołodziejczyk

Dział 3D

Michał Głowacki
Dominik Janyszek

Dział IT

Andrzej Kirushyn