Przegląd Kartek Świątecznych 2021. Czyli jak życzyć WESOŁYCH ŚWIĄT!

Klient
NOBO - SNS Foods - Daruma - Peira - Reflex - Znany System - Wagran
Nadszedł czas zapachu mandarynek i pomarańczy, błysku migoczących lampek i brokatu, chwili wytchnienia i zarazem zamieszania, smaku wyczekiwanych potraw czy kompotu z suszu – tutaj mamy kwestię sporną (!), ale przede wszystkim - czas ciepła w sercu i bycia z bliskimi. Czas Świąteczny.
Grudzień w branży kreatywnej to przewrotnie gorący okres tworzenia świątecznych materiałów graficznych, ale najważniejsza jest oczywiście Kartka Świąteczna! Niektórzy lubią, niektórzy marudzą, no, bo jak powiedzieć kolejny raz Wesołych Świąt? Zerknijcie, jak zrobiliśmy to w tym roku, na kilka sposobów.

Pierwsza propozycja. Kartka Świąteczna dla Klientów marki NOBO. W wydźwięku kobieca, radosna i oczywiście modowa. Przód Kartki mocny i zwariowany, przy okazji prezentuje kilka projektów marki, w kolorach iście świątecznych z hasłem MERRY XMAS! Tak też można :) Mamy tutaj zabawę fontem, kolorem i planem, natomiast tył Kartki spokojniejszy pod względem ilości elementów, ale z mocną barwą czerwieni. Dla zrównoważenia wiodącej grafiki oraz czytelności życzeń, mamy lekko wybijający się sygnet marki oraz delikatne logo w bieli. Życzenia prosto od NOBO - kilka słów otuchy i pomyślności!
To była kandydatka numer jeden, teraz przejdźmy do numeru dwa! Tym razem, to zaproszenie na przyjęcie wigilijne Zarządu Daruma Sp. Z o.o. w wersji elektronicznej. Nie mogło zabraknąć koloru zielonego – przewodniego koloru Darumy. Dodaliśmy kilka akcentów pomarańczowych oraz dla przełamania czerwieni. Font tytułowy zdobny i widoczny, aby nikt nie przegapił wydarzenia! Podkreśliliśmy najważniejsze informacje kolorem pomarańczowym, aby z łatwością sprawdzić datę i miejsce spotkania. Grafika w klasycznym i świątecznym stylu. Klasyka, to klasyka.
Wracamy do tradycyjnych kartek w propozycji numer trzy. Tutaj króluje minimalizm i elegancja. To nowoczesny projekt dla dewelopera Peira. Kartki dla Peiry robiliśmy już nieraz, to nasz stały Klient. Kolorystyka oszczędna, oczywiście stawiamy na granat Peiry. Jeśli chodzi o uszlachetnienie, również wybiórcze, jedynie „Wesołych Świąt” posrebrzyliśmy. Kolejnym elementem dekoracyjnym Kartki jest świąteczny pattern, składający się z zaoblonych ikon. Kolorystyka stonowana, aczkolwiek można się doszukać małej wariacji w postaci lekkiego gradientu. Kartki Peiry zawsze skrywają życzenia prosto od marki z podpisami Prezesów.
Następny projekt jest dla marki Reflex. Tutaj również niejedną Kartkę dla tej firmy mamy już na swoim koncie. Kartki Reflexu zawsze są w kolorystyce firmy – turkus/czerwień/biel. Tym razem jest to śnieżna Kartka. W centralnej części Kartki mamy życzenia Wesołych Świąt w odręcznym stylu fontu, a dokoła śnieg, większe śnieżynki i gdzieniegdzie czerwone świąteczne akcenty, nawiązując kolorystycznie do logo Reflex. Z tyłu znajdziemy gorące życzenia od Zarządu i Pracowników BM Reflex i analogiczną grafikę w tle.
Teraz kolej na Kartkę Świąteczną dla SNS Foods. Jest to powrót do klasyki, ale w bogatszym wydaniu. Motyw roślinny kojarzący się z zimową aurą: mamy tutaj m.in. gałązki iglaków, ostokrzew czy jemiołę. Całość nawiązuje do kolorystyki marki. W tle mamy śnieg oraz migoczące gwiazdki. W centralnej części Kartki wyeksponowaliśmy sygnet marki, który już sam w sobie jest śnieżny ze względu na działalność marki SNS Foods. Wystarczyło dodać z góry nić, aby znak przekształcił się w bombkę. Teraz jest nie tylko śnieżnie, ale i świątecznie! Do tego zdobne „Merry Christmas and Happy New Year!” ze względu na sporą liczbę zagranicznych Klientów SNS Foods. Centralne elementy zostały pozłocone lakierem. Tył Kartki również ma roślinną ramę wraz ze śniegiem i gwiazdkami, a do tego logotyp marki.
Co kryje Kartka w środku?
Większy oddech. Bogactwo mieliśmy na zewnątrz, ale w środku to życzenia powinny grać pierwsze skrzypce wraz z sygnetem marki. Zmniejszyliśmy ilość elementów roślinnych, umieszczając je jedynie w narożnikach. Wciąż okalają Kartkę, ale w subtelny sposób. Zabrakło także śniegu, aby zapewnić odpowiednią czytelność tekstu, ale dalej mamy rozproszone gwiazdki dla zachowania słusznej ilości świątecznego klimatu! Sygnet w postaci bombki już bez uszlachetnienia, a po prawej stronie widnieją życzenia – w dwóch wersjach językowych. Do oddzielenia tekstu posłużyły nam nienachalnie gwiazdka i ostrokrzew. Elementy, które bez problemu wtapiają się w kompozycje oraz pełnią swoją rolę. Życzenia wieńczy podpis CEO SNS Foods – Krzysztofa Salwacha.

Czas na kolejny projekt, tym razem dla Znany System. Zmieniamy klimat, nadal pozostając przy Świętach, ale w odsłonie systemowej, informatycznej. Jak byście to ograli?

My postawiliśmy na ładowanie Świąt! Kolorystyka to biel w towarzystwie gradientu fioletowo-niebieskiego,a bez wątpienia wisienką na torcie jest pasek ładowania w świątecznej zieleni i czerwieni. Typografia prosta i minimalistyczna, zresztą jak cała oprawa Kartki, tak aby pasowała do identyfikacji marki. Życzenia to zabawny i chwytliwy wierszyk w ramce przeglądarki internetowej, subtelnie zaznaczonej kolorem na tle gradientu. Tego byście się nie spodziewali, prawda?

Na koniec prezentujemy Kartkę Świąteczną dla Wagranu. Łódzki producent najwyższej jakości zlewozmywaków o wyrafinowanej stylistyce. W tym przypadku zdecydowaliśmy się na minimalizm.  Wykorzystaliśmy motyw choinki, która składa się z wielu białych ikonek symbolizujących Święta, ale wplatając w nią sygnet Wagranu, który jako jedyny został podkreślony kolorem – turkusem marki, co pozwala wyeksponować indywidualny charakter Wagranowej Kartki. Tło to ciemniejszy granat, który idealnie współgra ze wspomnianym wcześniej turkusem. Do tego lekko wybijające się z tła płatki śniegu do podkreślenia świątecznego klimatu. Tył Kartki to głównie życzenia firmy okraszone fantazyjnym fontem jako jedyny element dekoracyjny tej strony projektu. Warto wspomnieć, że to jedyna Kartka z zestawienia o formacie kwadratu, dla zachowania harmonijnych proporcji i podkreślenia minimalizmu projektu.
Prawda, że każda jest wyjątkowa i świąteczna na swój własny sposób? I o to chodziło. Firmowa Kartka Świąteczna to przekazanie życzeń od konkretnego przedsiębiorstwa, które ma swoich odbiorców, swoją stylistykę, swój charakter, co trzeba koniecznie odzwierciedlić, aby zachować spójność i tożsamość marki i aby życzenia wybrzmiały szczerze i od serca :)
Naszym zdaniem każde „Wesołych Świąt” jest piękne, bo ma w sobie pozytywny ładunek emocji i to jest najważniejsze! A tego nigdy za wiele, więc jeszcze raz Wszystkim, bez wyjątku, życzymy Wesołych Świąt!

Zainteresował Cię ten projekt? Zadzwoń do nas!

Odwiedź nas
Przyjedź i poznaj nas osobiście
Wyślij e-mail
Napisz do nas, czego potrzebujesz
Zadzwoń
Skontaktuj się z nami bezpośrednio
Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane przez Państwa w niniejszej korespondencji będą przetwarzane i administrowane przez Reequest-Piotr Byliński z siedzibą w Łodzi przy ul. Wróblewskiego19/34 w celu przyjęcia, realizacji oraz ewidencjonowania niniejszego zapytania i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Informujemy, że posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa ich podania uniemożliwi przetworzenie treści zapytania.

Dział graficzny

Joanna Juszczak
Elżbieta Łuchniak
Karolina Kołodziejczyk

Dział 3D

Michał Głowacki
Dominik Janyszek

Dział IT

Andrzej Kirushyn