Daruma

Projekty dla deweloperów, to dla nas chleb powszedni. Tym razem stanęliśmy przed wyzwaniem stworzenia strony internetowej bazującej na naszym systemie oraz całej identyfikacji wizualnej dla Klienta Daruma - spółki ukierunkowanej na inwestowanie, wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi i dzierżawionymi w ramach Pelion S.A. 

Projekty dla deweloperów, to dla nas chleb powszedni. Tym razem stanęliśmy przed wyzwaniem stworzenia strony internetowej bazującej na naszym systemie oraz całej identyfikacji wizualnej dla Klienta Daruma - spółki ukierunkowanej na inwestowanie, wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi i dzierżawionymi w ramach Pelion S.A. 

Prace rozpoczęliśmy tradycyjnie od audytu, aby rozeznać się w życiu firmy Klienta, dowiedzieć się o problemach i potrzebach, tak aby móc kompleksowo przeprowadzić prace.

Kolejny krok to oczywiście logo! W związku z tym, że Daruma działa pod skrzydłami Pelion S.A., ważne było dla Klienta, aby logotyp w pewien sposób nawiązywał do identyfikacji zwierzchnika. Dlatego postawiliśmy na kolor zielony oraz z tyłu głowy mieliśmy kształt trójkąta, który jest znakiem Pelion S.A. Postawiliśmy na mocną typografię oraz element symbolizujący dach nad głową, który odnosi się do opieki jaką zwiastuje Daruma nad nieruchomościami i mieszkańcami, przy okazji nawiązując właśnie do kształtu trójkąta. Do tego graficzne odniesienie do motywu drzwi - prezentując wielość obsługiwanych nieruchomości i dopełniając znaczenie tematyki deweloperskiej.

Sygnet w formie elementu dachu wykorzystaliśmy dalej jako motyw graficzny tworząc identyfikację wizualną Daruma. Powstał cały zestaw akcydensów, takich jak papier firmowy, teczka, wizytówki, ale też notesy, ulotki, kalendarz czy torby. Do dopełnienia strony wizualnej posłużył nam kolor pomarańczowy, aby nieco ożywić projekty. 
Po przeprowadzeniu rebrandingu, zakasaliśmy rękawy i przeszliśmy do tworzenia strony internetowej projektu. Graficzna odsłona strony internetowej współgra z drukowanymi elementami Darumy. Przy tworzeniu strony internetowej oprócz działań projektowych i programistycznych, przy okazji lataliśmy dronem, aby móc sfotografować i nakręcić z lotu ptaka realizowane projekty Darumy. Dzięki temu zaprezentowaliśmy nieruchomości Darumy w pełnej krasie. Główny slajder w formie krótkich filmów, spełnia rolę wizualną, ale także informacyjną. Przedstawiane są lokacje, którymi dysponuje Daruma, a przy okazji prezentuje miasto Łódź, w którym działa firma.
Zakres działań Darumy jest szeroki, dlatego ważne było rozłożenie ich na czynniki pierwsze, tak, aby w atrakcyjny, ale przede wszystkim czytelny sposób zaprezentować je odbiorcom. Kolejnym blokiem są wyszczególnione boksy przekierowujące użytkownika do najważniejszych działów na stronie Darumy. Zawierają one szereg przydatnych informacji dotyczących danego działu. Wzbogaciliśmy je również w fotografie, aby uprzyjemnić czytelnikowi zapoznawanie się z treścią.
Bardzo ważnym elementem na nowej stronie Darumy, jest wyszukiwarka. Podział na kategorię, lokalizację, rodzaj ogłoszenia, powierzchnię i cenę umożliwia w szybki i łatwy sposób wyszukać interesujące użytkownika nieruchomości. Każda nieruchomość oprócz opisu i zdjęć posiada tabelę z najważniejszymi informacjami oraz mapkę z lokalizacją.
Zachęcamy Was do zapoznania się z pełną odsłoną strony internetowej Daruma: https://daruma-pelion.eu/

Zainteresował Cię ten projekt? Zadzwoń do nas!

Odwiedź nas
Przyjedź i poznaj nas osobiście
Wyślij e-mail
Napisz do nas, czego potrzebujesz
Zadzwoń
Skontaktuj się z nami bezpośrednio
Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane przez Państwa w niniejszej korespondencji będą przetwarzane i administrowane przez Reequest-Piotr Byliński z siedzibą w Łodzi przy ul. Wróblewskiego19/34 w celu przyjęcia, realizacji oraz ewidencjonowania niniejszego zapytania i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Informujemy, że posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa ich podania uniemożliwi przetworzenie treści zapytania.

Dział graficzny

Joanna Juszczak
Elżbieta Łuchniak
Karolina Kołodziejczyk

Dział 3D

Michał Głowacki
Dominik Janyszek

Dział IT

Andrzej Kirushyn