Arteria - Bogactwo smaków w minimalistycznej odsłonie

Nadeszła pora, aby zaprezentować kolejny projekt gastro! :) 
Jakiś czas temu mieliśmy przyjemność nawiązania współpracy z Restauracją Arteria - Art. Kombinat Monopolis. 

Zupełnie nowa jakość w kulinarnym świecie. 
Arteria to przestrzeń, w której można obcować ze sztuką i skosztować wyrafinowanych połączeń smakowych. 

Nasza misja polegała na zaprojektowaniu niezbędnych w identyfikacji wizualnej materiałów drukowanych (m.in. menu, zaproszenia, wizytówki…) i oczywiście strony www. 

Proces brandingu rozpoczęliśmy niezwykle przyjemną kolacją, która ułatwiła nam zrozumienie atmosfery panującej w Arterii. Wena związana z oprawą graficzną przyszła do nas niemalże od razu. 

Otrzymaliśmy od Arterii gotowe logo i przystąpiliśmy do tworzenia identyfikacji wizualnej marki. Musiała ona przede wszystkim współgrać z istniejącymi już logotypami Arterii i jej siostrzanymi przedsięwzięciami (oraz z industrialną przestrzenią Monopolis). Chcieliśmy podkreślić unikatowy charakter restauracji, dlatego zależało nam na eleganckim i ponadczasowym wydźwięku. Postawiliśmy na minimalizm. Mocna, czarna belka, zaznaczająca tytuły poszczególnych materiałów; kolorystyka zachowawcza. Czerń i biel przełamane odrobiną szarości, czyli klasyczne zagranie z lekkim twistem.
Zastosowaliśmy czarno-białe zdjęcia. Żeby przykuć uwagę odbiorcy do kluczowych fragmentów kompozycji, podkreśliliśmy je odrobiną koloru. 

Unikaliśmy przesadnych zdobień. Zdecydowaliśmy się jedynie na kilka uproszczonych dodatków w menu skróconym tj.: kształt kropli/ziaren kawy, ikonki w menu… Motyw przewodni tej identyfikacji (wspominana już, czarna belka) dostosowaliśmy do poszczególnych materiałów. Modyfikowaliśmy belkę tak, by każdy z akcydensów wyróżniał się, nadal będąc tożsamym z resztą. 
Dobór fontu był kluczowy ze względu na dużą ilość treści. Do zaprojektowania mieliśmy kilka rodzajów menu – główne (także w wersji skróconej), śniadania, desery, drinki.

Wszystkie informacje musiały być zaprezentowane w sposób czytelny, nadający odpowiednią hierarchię poszczególnym tekstom. Duże znaczenie miało m.in. wyboldowanie liter i ustalenie ich rozmiaru. W tym przypadku sprawdził się geometryczny krój bezszeryfowy. Zastosowaliśmy nowoczesny, prosty w formie – Josefin Sans
Oczywiście strona internetowa dla Art. Kombinat (w tym dla Arterii) współgra stylistycznie z materiałami drukowanymi. Mamy zwięzłą i czystą prezentację restauracji, konkretnych dań i zespołu. Postanowiliśmy wyodrębnić poszczególne działy menu, prezentując je w formie parallaxy co dodało stronie dynamizmu. Po raz kolejny wykorzystaliśmy również zabiegi kolorystyczne na zdjęciach.
Analogicznie powstała wersja witryny na urządzenia mobilne.
Cieszmy się, że mogliśmy wziąć udział w tym projekcie. Sami skorzystaliśmy z wielu usług, które znajdują się w ofercie naszego klienta. Mieliśmy nawet szkolenie barmańskie pod przewodnictwem specjalistów z ArtBaru! Ich kompozycje smakowe są niespotykane. Polecamy!

Zainteresował Cię ten projekt? Zadzwoń do nas!

Odwiedź nas
Przyjedź i poznaj nas osobiście
Wyślij e-mail
Napisz do nas, czego potrzebujesz
Zadzwoń
Skontaktuj się z nami bezpośrednio
Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane przez Państwa w niniejszej korespondencji będą przetwarzane i administrowane przez Reequest-Piotr Byliński z siedzibą w Łodzi przy ul. Wróblewskiego19/34 w celu przyjęcia, realizacji oraz ewidencjonowania niniejszego zapytania i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Informujemy, że posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa ich podania uniemożliwi przetworzenie treści zapytania.

Dział graficzny

Joanna Juszczak
Elżbieta Łuchniak
Karolina Kołodziejczyk

Dział 3D

Michał Głowacki
Dominik Janyszek

Dział IT

Andrzej Kirushyn