Deante

Filmowe projekty to jedne z naszych ulubionych! W ostatnim czasie mogliśmy się zmierzyć z kolejnym filmowym wyzwaniem – film produktowy dla marki Deante. Deante to prężnie działająca firma, która oferuje szeroką gamę produktów wyposażenia łazienkowego oraz kuchennego.
Tworzenie nawet kilkuminutowego materiału filmowego to kompleksowe przedsięwzięcie i nie lada wyzwanie. Prace zaczęły się od wywiadu z Klientem, aby poznać jego potrzeby oraz oczekiwania. Tematem naszych działań był zlewozmywak Magnetic z najnowszej kolekcji marki. Proces ustaleń przebiegł naprawdę sprawnie i od początku współpracy wiedzieliśmy co chcemy razem stworzyć. Jaki efekt chcieliśmy osiągnąć? Elegancja, minimalizm, uwaga na produkt, ale w nienachalny sposób. Historia? 30 letnia singielka, szykująca posiłek wieczorową porą. Zakasaliśmy rękawy do stworzenia naszej kuchni od zera! 

Kolejny etap prac to storyboard. Aby reszta naszych twórczych działań odbywała się efektywnie i zwinnie najpierw naszkicowaliśmy storyboard, na podstawie którego przygotowaliśmy animatik. Oba te działania pozwoliły nam zaplanować oraz wykluczyć różne potencjalne problemy, które mogły w trakcie nagrań uprzykrzyć nam pracę.

Następny proces, to przygotowanie dłoni modelki – french manicure, czyli delikatnie i ponadczasowo. Działaliśmy po dwóch stronach kamery i nad każdym etapem prac mieliśmy pełną kontrolę, ale także odpowiedzialność.
Mamy już produkt, przygotowaną historię do opowiedzenia, modelkę - do nagrań brakuje nam scenografii. Research produktów do planu zdjęciowego to kolejny, może mało doceniony, ale równie ważny proces. Scenografia tworzy nam klimat i nastrój. Do tego należy wziąć pod uwagę aspekty logistyczne i dostępność produktów i zakupy zrobione.

Rozstawienie lamp, sprzętu, tła, dodatkowego oświetlenia, scenografii. Układamy najmniejsze szczegóły, aby wszystko wyglądało idealnie! Następnie przechodzimy do ujęć próbnych. Testujemy sobie nasz zamysł i sprawdzamy różne rozwiązania. 
Próbnych zdjęć nie można robić wiecznie, w końcu musi nadejść moment, kiedy pada: Cisza na planie, kamera, AKCJA! :) I tym sposobem wreszcie przechodzimy do głównej zabawy. Tutaj zerkamy czujnie na przygotowane materiały, aby niczego nie pominąć. Liczy się uwaga, skupienie, a przy dublach oczywiście cierpliwość. :)
A teraz z własnego doświadczenia: co nam uratowało niejednokrotnie plan zdjęciowy? Okazuje się, że podczas realizacji tego projektu, sprężone powietrze było niezastąpione. Polecamy! 

Ostatnim etapem pracy było wykonanie animacji 3d różnych wariantów kolorystycznych zlewozmywaka i akcesoriów. Nasz projekt przenieśliśmy do programu edycji PremierePro, gdzie zmontowaliśmy płynnie poszczególne ujęcia. Przy łączeniu kadrów filmowych z tymi 3d kluczem do sukcesu jest zachowanie właściwej perspektywy. Do tego całość nie może być ani za długa, ani za krótka, a wisienką na torcie jest dobranie wdzięcznej muzyki, która wpisze się w zamysł wieczornej kolacji młodej kobiety i gotowe! Takie proste, prawda? :)
Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy!

Zainteresował Cię ten projekt? Zadzwoń do nas!

Odwiedź nas
Przyjedź i poznaj nas osobiście
Wyślij e-mail
Napisz do nas, czego potrzebujesz
Zadzwoń
Skontaktuj się z nami bezpośrednio
Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane przez Państwa w niniejszej korespondencji będą przetwarzane i administrowane przez Reequest-Piotr Byliński z siedzibą w Łodzi przy ul. Wróblewskiego19/34 w celu przyjęcia, realizacji oraz ewidencjonowania niniejszego zapytania i nie będą udostępniane innym odbiorcom. Informujemy, że posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa ich podania uniemożliwi przetworzenie treści zapytania.

Dział graficzny

Joanna Juszczak
Elżbieta Łuchniak
Karolina Kołodziejczyk

Dział 3D

Michał Głowacki
Dominik Janyszek

Dział IT

Andrzej Kirushyn