Wizualizacje 3D

Dlaczego 3D
Potrzeba wizualizacji
Zaletą wizualizacji 3D jest to, że można zaprezentować już produkt, który jeszcze fizycznie nie istnieje.
Z reguły tworzymy wizualizacje po to by przedstawić odbiorcy produkt, budynek, prototyp bądź ogólnie rzecz , która jeszcze nie jest jeszcze wykonana bądź zrobienie fotografii jest fizycznie niemożliwe - na przykład przekrój produktu. Często wybór pada na wizualizacje 3D bo jest ona tańsza niż koszt wykonania na przykład aranżacji kuchni ,czy biura. Tu budujemy w wirtualnej rzeczywistości, a jakość wykonanej wizualizacji często może być lepsza niż w przypadku profesjonalnej fotografii.

W scenie wizualizacji 3d mamy wpływ na dowolny element występujący w aranżacji i dowolnie możemy sterować światłem, cieniem, kolorem i teksturami użytych materiałów. Czasem dla lepszego efektu, możemy nagiąć rzeczywistość, czego nie da się osiągnąć przy sesjach zdjęciowych. 

Czym jest?
Zalety wizualizacji 3D
Naszkicowanie grafiki, modelowanie komputerowe, rendering, postproces – to etapy tworzenia każdej wizualizacji 3D.
Jakie mamy zalety  wizualizacji 3d:

- nie są one ograniczone obecnością ekipy filmowej i możliwościami kamery;
- nie potrzeba do nich super plenerów, specjalistycznego oświetlenia etc.;
- ich wykonanie jest najczęściej tańsze niż zrobienie filmu reklamowego;
- dają one ogromne możliwości jeśli chodzi o pokazanie działania skomplikowanych maszyn, zobrazowanie budowy ludzkiego organizmu czy zaprezentowanie detali architektonicznych;
- gwarantują pełne odwzorowanie rzeczywistości, z wiernym zachowaniem kolorów czy kształtów.
W jaki sposób powstaje 3D?
Produkcja modelu zaczyna się od szkicu, rysunku technicznego bądź zdjęcia oryginału. Następnie model zostaje odwzorowany w scenie, proces ten nazywamy modelowaniem.  Po wymodelowaniu odpowiedniego kształtu zabieramy się za teksturowanie ,czyli nakładanie na model materiałów i kolorów, by uzyskać zadany efekt. 

Na końcu oświetlamy model i ustawiamy wirtualną kamerę by uzyskać zamierzone ujęcie. Powstaje render, czyli obraz wygenerowany z komputera.  Po zapisaniu surowego pliku, przechodzimy do procesu PostProdukcji ,czyli "podrasowujmey" obraz , by wyglądał jeszcze bardziej realistycznie.

Sporo jest przy tym zabawy, która sprawia nam niesamowitą frajdę. Na pytanie czy lubimy to robić - odpowiedź może być tylko jedna - Tak, uwielbiamy to robić :) 

Z resztą sprawdź sam jakie do tej pory udało nam się stworzyć wizualizacje 3D.

Nasze projekty
  • Wszystko
  • Kreacja wizualna
  • Internet
  • Projektowanie 3D
  • Produkcja reklamy
Zobacz więcej
Zwiń