Strony www

czym jest?
Zadanie strony internetowej
Dzisiaj mamy do czynienia z nowoczesnym konsumentem, który chce wiedzieć wszystko, a dodatkowo wiedzę tę zdobyć szybko, w dowolnym miejscu i czasie.
Dział grafików, przygotowuje layouty stron internetowych koordynując ten proces zarówno z klientem, jak i z pozostałymi działami produkcyjnymi. Ich pomysły zawsze wykraczają poza rzeczywistość, dlatego często ścierają się z programistami co w efekcie kończy się walką na „gołe klaty”.

Programiści tną layouty z precyzją japońskiego kucharza Sushi. Potrafią ożywić każdy statyczny projekt, który wymyśli Dział Graficzny. Animacje tekstów, transformacje menu, przetwarzanie obrazów to dla nich chleb powszedni.


główny cel
Szczegółowy brief
W jaki sposób pracujemy nad stroną? Najważniejsza jest koncepcja.
W procesie tworzenia prostych czy bardziej zaawansowanych stron www, najważniejsze jest dopytać klienta jaki jest przewidziany przez niego cel danej strony. Czasem jest to prosta strona wizerunkowa przedstawiająca firmę, jej misję i cele, oraz ogólny zakres oferty jaką prezentuje, a czasem mogą to być zaawansowane portale, gdzie prezentowanych jest mnóstwo ciekawych treści. To co ma być na stronie musi być zawsze sprecyzowane przez klienta, najlepiej na spotkaniu, na którym możemy omówić i zaproponować adekwatne rozwiązania.

Czasem zdarza się, że klient takiej koncepcji nie ma - wtedy po analizie tego czym się zajmuje jego firma zaproponujemy narzędzia bądź rozwiązania, które w pełni wykorzystają potencjał firmy.

Zawsze staramy się na samym początku dużo rozmawiać z klientem, po to by dać mu najtrafniejsze rozwiązanie, które również będzie dopasowane do jego budżetu. 
jakiś problem?
Tak, jeśli nie myślisz !
Z budowaniem strony jest jak z budową domu - jeśli czegoś nie przewidzisz na początku, potem będzie bardzo trudno przesuwać fundamenty.
Obecnie przyjęliśmy strategię edukacji i dużej komunikacji z klientem podczas tworzenia strony. Unikamy tworzenia "na gotowo" dlatego w każdy proces tworzenia klient jest również mocno zaangażowany.  Nie dopuszczamy do sytuacji, w których klient mówi - "Pan zrobi, a ja na końcu dam poprawki, bo nie mam teraz czasu..." Takim klientom staramy się uzmysłowić jak ważny jest ich wkład podczas powstawania strony i wspólnie działamy dalej :) 

W związku z tym, że obecna technologia tworzenia stron www jest dość skomplikowana staramy się przedstawiać jak najwięcej przykładów i wręcz ostatecznych widoków danych stron czy podstron, co daje pełen obraz klientowi jak będzie wyglądać ostatecznie jego strona.

Z naszej perspektywy daje nam to gwarancję, że nie trzeba będzie "przesuwać fundamentów", ale i też dostajemy podstawę do odwzorowania projektu z dokładnością Pixel2Pixel.
Jeśli już wiemy
Podciągamy rękawy i do dzieła
Jak już wiemy co jest do zrobienia - zaczyna się proces produkcji.
Po zapoznaniu się z koncepcją klienta najpierw przygotowujemy dokładną dokumentację techniczną opisującą zakres działania strony. Jest to proces żmudny, ale po dokładnym opisaniu funkcjonalności dział graficzny będzie mógł dokładnie odwzorować potrzeby na layout graficzny całej strony i poszczególnych podstron. Na tym etapie projektowania strony można wnosić ewentualne poprawki i zmiany koncepcji.

Następnie dostają Państwo komplet danych do zatwierdzenia.  Po tym etapie uruchamiamy wdrożenie i jakiekolwiek zmiany
w koncepcji nie będą możliwe do wprowadzenia. Po kolejnej akceptacji wyglądu strony uruchamiamy wdrożenie Back-Endu czyli podłączamy wszystkie napisane moduły pod grafikę.

Po zaprogramowaniu całości przechodzimy w fazę testów, w której Państwo również biorą czynny udział. Sprawdzamy czy wszystko działa poprawnie. Na tym etapie można dokonać pewnych kosmetycznych poprawek. Następnie po przejściu pozytywnie wszystkich testów wdrażamy całość na serwer klienta i tam jeszcze raz testujemy wszystkie funkcjonalności systemu.
Nasze projekty
  • Wszystko
  • Kreacja wizualna
  • Internet
  • Projektowanie 3D
  • Produkcja reklamy
Zobacz więcej
Zwiń