Prezentacje Korporacyjne

prezentuj broń
Pokaż esencje atutów
Prezentacje korporacyjne to pierwsze narzędzie do poznania Twojej firmy.
Jak przygotować dobrą prezentację
Szef przychodzi do Ciebie i mówi, zrób mi prezentacje z tego kejsa najlepiej na jutro i pokażesz to po 15:00 na walnym... i leci PowerPoint z tragiczną treścią, którą na szybko wymyślasz w między czasie popijając 15 kawę. Czy to zawsze musi tak wyglądać ?

Nie koniecznie - chcąc przechytrzyć swojego przełożonego możesz sam zadbać o to by przygotować coś ciekawego i zaprezentować na zebraniu i jak będzie dobre to i może premia się pojawi :)
 
A tak na poważnie
Prezentacje korporacyjne to szerokie pojęcie opisujące wszelkie prezentacje w formie slajdów, animowanych ekranów lub innych efektów specjalnych, które w ciekawy sposób zaprezentują suche i często nieciekawe dane. Tworząc niebanalną prezentacje narażamy się na atencje swoich słuchaczy, bądź czytających, co niechcący może spowodować ich  zainteresowanie tematem, który opowiadasz.  Trzeba uważać...

PDF TO PODSTAWA
Twórz schludne i czytelne projekty
Zanim za bierzesz się za pisanie prezentacji zastanów się co chcesz pokazać i jakie narzędzia będą Ci do tego potrzebne
Lista to najlepsze co możesz zrobić na początku. Spróbuj  zacząć od stworzenia spisu treści swojej prezentacji. My tak robimy. Zawsze jeśli mamy jakiś temat do przedstawienia w firmie prezentacji PDF. tworzymy szybki konspekt o będzie zawierać. Na tym etapie wyjdzie czy potrzebujemy opracować mapkę, wykres czy może chcemy zaprezentować interaktywny model 3D. Zastanawiasz się teraz czy się da? Odpowiedź brzmi - tak ! PDF posiada wiele przydatnych funkcji, które można wykorzystać.

Wielką zaletą plików PDF jest to, że są uniwersalne i wyglądają zawsze tak samo bez względu na urządzenie na którym jest wyświetlany.

Oczywiście posiada szereg wad, o których nie będę pisał specjalnie, żeby nie umniejszać wielkości tego rozwiązania :)
Dobra prezentacja to czytelna prezentacja
Najważniejszą cechą dobrej prezentacji jest jej czytelność, schludność i jakość. Pamiętajmy, że osoba przeglądająca naszą pracę może być uczulona na błędy ortograficzne, notorycznie zmieniające się rozmiary czcionki, czy nie daj Boże niskiej jakości zdjęcia.  A niech przypadkiem na jednym slajdzie błędy zdarzą się wszystkie razem... wstrząs anafilaktyczny jest gwarantowany.

 Jeśli zadbamy o to by trzymać się wcześniej wyznaczonych stylów akapitowych, utrzymamy ład i porządek na slajdach i przy tym nie poskąpimy na dobrej jakości zdjęciu - prezentacja sama się obroni.

Nie zapominamy o treści
Treść to najważniejsza cześć prezentacji więc nie możemy o niej zapomnieć. W naszej niewegańskiej nomenklaturze określane mianem "mięso" to cześć, którą zazwyczaj dostajemy do klienta, ale nierzadko również jest przez nas okraszane poprawkami lub stylistycznymi zmianami po to tylko, by całość prezentowała się znakomicie na dodatek w jakości 4k :)

Nasze projekty
  • Wszystko
  • Kreacja wizualna
  • Digital
  • Tworzenie grafiki 3D
  • Produkcja reklamy
Zobacz więcej
Zwiń