Filmy instruktażowe i e-learningi

Dlaczego Mokate Cappuccino się nie sprzedawało?
Jest rok 1992. Na rynku pojawia się nowy produkt – kawa Mokate Cappuccino. Kawosze chętnie kupują go „na próbę”, by poznać nowy smak. Jednak dość szybko się zniechęcają, bo nie są w stanie przygotować w swoim domu tak delikatnego, spienionego napoju, jak ten widoczny na reklamie czy pity we włoskich kawiarniach. Zawód. Zniechęcenie do marki. Rezygnacja z dalszych zakupów.
Chcesz, by taki los spotkał także Twój nowy produkt?
Skąd wziął się problem firmy Mokate? Ano stąd, że zamiast wsypać do filiżanki odpowiednią ilość sproszkowanego cappuccino, zalać go gorącą wodą (mającą ok. 80°C), a następnie dokładnie wymieszać, nieświadomy Kowalski najczęściej dosypywał cappuccino do swojej tradycyjnej, czarnej kawy. Dopiero gdy marka przygotowała instruktażowy film reklamowy, w którym krok po kroku pokazała przygotowanie nowego napoju – słupki sprzedaży poszybowały ostro w górę.
Co powinieneś zrobić, by nie powtórzyć błędów Mokate?
Wyobraź sobie: siedzisz ze znajomymi długie godziny, debatując nad nowym produktem. Dbacie o każdy najmniejszy szczegół, o maksymalny komfort dla użytkownika. Wybieracie najlepszą, dokładnie sprawdzoną firmę produkcyjną. Dostajecie skończony prototyp, zlecacie pełną produkcję.

Teraz czas na najlepsze: wymyślacie kilkuminutowy, prosty film instruktażowy pokazujący zalety produktu, przy użyciu tradycyjnej kamery, drona, animacji 2D lub animacji 3D. Może być poważny lub zupełnie śmieszny. Produkcja opowiada o tym, jak korzystać z waszego produktu, dlaczego jego parametry górują nad konkurencją. Po obejrzeniu klient stwierdza: tak, muszę to mieć! Kupuje, poleca znajomym, Wasze zyski rosną...

Podoba Ci się ta wizja? Jeśli tak – napisz do nas! Przyjedziemy do Ciebie, poznamy Twoje potrzeby, opowiemy jak stworzyć film instruktażowy idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Doradzimy, nagramy, a później pogratulujemy Ci sukcesu biznesowego.

e-learning
Często filmy instruktażowe można wykorzystać do nauki użytkowników na przykład jak poruszać się na portalu, lub innych ważnych elementów strony, które sprawią, że Twoja infolinia będzie odciążona i będzie zajmować się bardziej wyrafinowanymi problemami niż takimi jak na przykład jak zarejestrować się na portalu 

Przykład poniżej - zachęcamy do obejrzenia jednej z naszych realizacji. 
Filmy produktowe
Innym rodzajem filmów instruktażowych są produkcje pokazujące zagadnienia techniczne danego produktu. Pokazuje nie tylko walory estetyczne, ale również pokazuje aspekty techniczne, które ciężko jest opisać słowami. Często łatwiej jest rozbroić na składowe części Twój produkt, żeby przekazać zasadę działania i tym samym przekonać klienta o tym, że Twój produkt jest lepszy od konkurencji. 
Zobacz inne nasze projekty
  • Wszystko
  • Kreacja wizualna
  • Digital
  • Tworzenie grafiki 3D
  • Produkcja reklamy
Zobacz więcej
Zwiń